Digitale transformatie:
Gebruik data als vliegwiel voor je organisatie
WebTalks – 23/03/2021
WebTalks are online chats or webinars organised in partnership with scientific staff from the various departments, centres and institutes at Maastricht University – sometimes together with experts and partners from the private or public sector – to address some of the most urgent and important questions for any individual or organisation trying to navigate through the dynamics and challenges of today’s workplace.
Members of UMIO Prime can use their mobile app to review the contents shared during this event. Take a minute to sign up right now!
De ene organisatie is volop bezig met de omschakeling naar een businessmodel dat met digitale middelen inspeelt op de nieuwe behoeftes en verwachtingen van klanten en medewerkers, terwijl de andere organisatie nog geen idee heeft hoe te beginnen.
Om een succesvolle digitale transformatie te doorlopen als organisatie is een aantal factoren bepalend. Gebruik van data is essentieel, maar hoe ga je hier nu zinvol en zorgvuldig mee aan de slag zonder dat je kostbare tijd en geld verspilt? Cruciaal, maar vaak vergeten, is de aandacht voor governance, leiderschap en organisatiecultuur in de digitale transformatie van een organisatie. Hoe betrek je alle medewerkers bij deze transformatie, zodat ze zich onderdeel voelen van het resultaat? Maar ook: hoe neem je je klanten en je leveranciers mee in deze ontwikkeling? Wat is het beleid? En hoe zijn de verantwoordelijkheden verdeeld? Kortom, hoe zorg je dat jouw organisatie klaar is voor de toekomst?
Tijdens deze WebTalks sessie onder leiding van Daina van Wankum deelden Prof. Dr. Remko Helms (Open Universiteit), Prof. Dr. Mariëlle Heijltjes (UMIO | Maastricht University) en Stijn Lambregts, MSc. (Zuyderland Medisch Centrum) hun inzichten vanuit de wetenschap en de praktijk. Het drietal ging in op de factoren die leiden tot een succesvolle digitale transformatie en de rol die het gebruik van data hierin speelt.
Mariëlle Heijltjes is hoogleraar Managementgedrag en Executive Director van UMIO; de professional development tak van Maastricht University. Marielle’s professionele interesse en expertise draaien om vragen die betrekking hebben op het functioneren van (top)managers en (top)managementteams: wat drijft hun gedrag, wanneer is het effectief, wanneer is het verantwoordelijk en duurzaam en wat verklaart de dynamiek in (top)managementteams?
Remko Helms is hoogleraar Informatiesystemen bij de Bèta-faculteit van de Open Universiteit en lid van het facultair management team. Daarnaast is hij in deeltijd verbonden aan het CAROU instituut dat is gevestigd op de Brightlands Smart Service Campus te Heerlen en is hij lid van de provinciale commissie Limburgs Digitaal Erfgoed. In zijn onderzoek richt hij zich samen met studenten en promovendi op de ontwikkeling van de data-analyse functie van organisaties. Doel van het onderzoek is om organisaties te ondersteunen bij het structureel inzetten van data ter ondersteuning van de bedrijfsvoering en strategie. Recent ontwikkelden ze bijvoorbeeld een quickscan om de data volwassenheid van MKB bedrijven te meten.
Stijn Lambregts is afdelingshoofd Kwaliteitverbetering binnen Zuyderland Medisch Centrum. Hij is lid van verschillende kwaliteitscommissies binnen het ziekenhuis en coördinator van het kwaliteitsnetwerk mProve. Daarnaast is hij momenteel MBA candidate aan de Amsterdam Business School. In zijn dagelijkse werkt richt Stijn zich op het faciliteren van zorgprofessionals om voortdurend met verbeteren bezig te kunnen zijn. Een van de aspecten die de afgelopen jaren nadrukkelijk aandacht heeft gekregen is het kortcyclisch gebruik van kwaliteitsdata hiervoor. Data wordt nadrukkelijk gebruikt om verbeteringen te kunnen identificeren in de verschillende zorgpaden en hierop meteen actie te kunnen ondernemen. Gedurende de covid crisis heeft deze aanpak zijn meerwaarde bewezen.
UMIO verzorgde deze online sessie in samenwerking met de Open Universiteit en Zuyderland Medisch Centrum.
De Open Universiteit (OU) is een niet-traditionele, publieke universiteit met een bijzondere opdracht: het ontwikkelen, innoveren en aanbieden van open hoger onderwijs. De OU heeft een hoogwaardig onderwijsaanbod voor wie niet kan (of wil) studeren aan een andere Nederlandse of Vlaamse universiteit. Het onderwijsmodel staat voor persoonlijk en activerend online onderwijs, met veel flexibiliteit voor studenten.
Zuyderland Medisch Centrum komt voort uit Atrium Medisch Centrum Parkstad en Orbis Medisch en Zorgconcern Sittard-Geleen. De optelsom van kwaliteiten van Atrium en Orbis zorgt voor versteviging van de zorg in Limburg. Als opleidingsziekenhuis vindt Zuyderland kennisoverdracht van groot belang. Zij investeren in verdere specialisatie en moderne medische apparatuur en lopen graag voorop bij innovaties in de zorg.
With a free UMIO Prime membership you gain access to all our network contacts and activities. As a bonus, our UMIO Prime app helps you sign up for live events with just one tap and stay connected to all people you meet.
With a free UMIO Prime membership you gain access to all our network contacts and activities. As a bonus, our UMIO Prime app helps you sign up for live events with just one tap and stay connected to all people you meet.